Erdal Erzincan İBB konserlerini bıraktığını açıkladı, sonra sildi

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı bitti ancak tartışmalar sürüyor. Kurultay öncesi Arif Sağ, Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘bırak mektubu’ yazmıştı. Mektubun ardından Alevi sanatçıların İBB’den aldıkları konserler gündeme geldi. Gazeteci Enver Aysever konuyla ilgili, “İBB konserlerinin Arif Sağ, Tolga Sağ, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve Muharrem Temiz’den oluşan beş kişilik ekibe verilmesi niye?” diye sordu. Erdal Erzincan ise İBB konserlerini bıraktığını açıkladı.

AYSEVER: DİLİM VARSA ‘5’Lİ ÇETE’ DİYECEĞİM

Gazeteci Enver Aysever, “Diyorlar ki, İBB konserlerinin Arif Sağ, Tolga Sağ, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve Muharrem Temiz’den oluşan beş kişilik ekibe verilmesi niye? Dilim varsa beşli çete diyeceğim, demiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

‘BİR DAHA İBB’DE KONSER VERMEYECEĞİM’

Bahsi geçen beş isimden biri olan Erdal Erzincan tepkilerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İBB konserlerini bıraktığını açıkladı. Erzincan, “Korkmayın bu konseri İbb düzenlemedi. Rahat olun bir daha İbb de konser vermeyeceğim” dedi.

‘MEVZUYU ORAYA BURAYA ÇEKMEYİN’

Erzincan İBB konserlerini bıraktığını duyurmasının ardından bir açıklama daha yaptı.

Erzincan sosyal medya hesabından, “İBB de verdiğim birkaç konser sebebiyle 5’li çete suçlamasıyla karşı karşıya kaldım. Tepkim uğradığım bu haksızlıktan ötürüdür. Zira İBB, sanat severlere hizmet götürürken, bana ihtiyaç duyduğu için o konserlerde yer aldım. Lütfen mevzuyu oraya buraya çekmeyin” diye yazdı.

Erzincan birkaç saat sonra paylaşımlarını sildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx