“Koyun sürüleri” polemiği… Açıklık getirdi

Halk Tv’de ekranlara gelen ‘Perdenin Önü Arkası’ programında yorumcu olarak konuşan Karar Gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, AKP’lilerle ilgili kullandığı “Koyun sürüsüne dönmüşler” şeklindeki ifadeleri nedeniyle eleştirildi. Sözlerinin cımbızlandığını ifade eden İbrahim Kahveci, gelen küfürlü tepkilere yanıt verdi. Kahveci şunları kaydetti:

“Eeee ‘cımbızla bir kelimeyi alıp’ onca küfür etmek sevapmış sevgili AK Partili sevenler. Nerede ise bir tane bile KÜFÜRSÜZ yazan yok. Ahlak buralardaymış. Konu ne? Tek kelime “Koyun sürüsü” Peki kime denilmiş, neye denilmiş? Kimsenin tam cümleye baktığı yok; işleri güçleri küfür.

Konu şu… Anayasa Mahkemesi Başkanının açıklaması üzerine tartışıyoruz. Neden konunun uzmanı olmayan ve ‘Saraydan’ Mehmet Uçum cevap veriyor? Neden AK Partinin etkin ve yetkin isimleri cevap vermiyor? Örnek veriyoruz: “Mustafa Şentop var; Abdülhamit Gül var; yani siyaset AK Parti’de olmalı. Siyaseti danışmanlar yürütmemeli.

Örnek veriliyor: Ekonomide Yiğit Bulut gibi hukukta da Mehmet Uçum niye etkin? Ak Parti etkin olmalı diyoruz. Çünkü oy verilerin ve ahlaki olarak Türk Halkı ile muhatap olan AK Parti diyoruz. Siyaset AK Partide olmalı diyoruz.

Ve örnek veriyorum: Özlem Zengin AK Parti Grubunu salondan çıkartırken koyun sürüsüne yapılan hareket gibi davranıyor.

Konu bu. AK Parti seçmenine bir laf yok. Özlem Zengin’in o hareketi üzerinden örnek veriyoruz. Toplumla AK Parti muhatap olmalı diyoruz

Saray danışmanları değil. Ve bir kelime cımbızlanarak olmadık tüm küfürler yağdırılıyor. Bu kadar küfürbaz bir seçmene (yazanlara tabii, genele değil) koyun sürüsü bile iltifattır.

Yıllarca ilkemdir: “Her seçmen ve her parti Türk Halkıdır” O nedenle her seçene ve seçilene saygı duyarım. Hiç ayırmam.

Bir kesimin terörist demesine rağmen benim için her seçilen bir saygıyı gerektirir. Bunu defalarca yazılarımda dile getirdim.

Kutsal olan Türk Halkının iradesidir ve dün akşam da konunun özü zaten buydu: Siyaseti AK Parti yapsın; Erdoğan yapsın; danışmanlar değil. Bilginize…

Ve son olarak: Şu an bir cenazemiz var; o nedenle kimseye cvp veremeyeceğim. Lakin o küfür edenlerin mesajlarını tek tek okuyun lütfen ve bakın “Bu ülkenin Müslüman görünenlerin ahlak seviyesini. Tek tek sizlere göstermek isterdim o küfürlü mesajları. Lütfen sizler bakın… “

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir