Mayıs’ta Yükseliş Beklenen Altcoinler Hangileri? İşte Liste!

Geçtiğimiz hafta, piyasadaki dalgalanma çoğu tokenın önceki haftalarda gördüğümüz çift haneli fiyat artışlarına ulaşamadığını gösterdi. 30.000 dolar Bitcoin için bir sonraki direnç seviyesi olarak görünse de analistler genel olarak piyasanın önümüzdeki birkaç aydaki beklentileri konusunda iyimser. Özellikle de Mayıs’ta yükseliş potansiyeli olan bazı altcoinler için. Kripto analisti Rahul Nambiampurath, izlemek için 5 ve analist Selena ise 3 altcoin paylaşıyor.

Bu altcoinler için gözlerinizi dört açın!

BitTorrent (BTT)

BitTorrent fiyatı, muhtemelen kripto borsası MDEX’in tokenı listelemesi nedeniyle %6’dan fazla arttı. Projenin arkasındaki ekip, geliştiricilerden dApp’lerini ve web sitelerini merkezi olmayan bir dosya depolama sistemi olan Awesome BTFS (BitTorrent Dosya Sistemi) üzerinde konuşlandırılmak üzere göndermelerini istiyor. Bu hareket, üzerindeki uygulama ve kullanım durumlarının sayısını artırdığı için ağ için iyiye işaret. BTT şu anda 0,0000006646 dolar civarında fiyatlandırılıyor. Altcoinler içinde BTT, geçen hafta 0,0000006255 dolardan el değiştiriyordu.

BTT fiyatı / Kaynak: TradingView

Zilliqa (ZIL)

Zilliqa, büyük olasılıkla Ethereum Sanal Makinesi’nin (EVM) yakında piyasaya sürülmesi nedeniyle %9’un üzerinde artış gösterdi. Böylece, geçen hafta en çok kazananlardan biri oldu. Bu lansman, Ethereum’un Solidity programlama dilinde yazılmış akıllı sözleşmelerin Zilliqa’da yerel olarak konuşlandırılmasına olanak tanıyacak. EVM’ler Ethereum ve onu uygulayan diğer protokoller üzerinde uygulamalar oluşturmaya izin verir. Bu yüzden, bu gelişme Zilliqa üzerinde daha çeşitli uygulamalara yol açacak. Altcoinler içinde ZIL, bir hafta önce 0,031 dolarken, şu anda yaklaşık 0,034 dolardan işlem görüyor.

ZIL fiyatı / Kaynak: TradingView

UNUS SED LEO (LEO)

Bitfinex’in UNUS SED LEO (LEO) tokeninin fiyatı, belki de borsa El Salvador’un ilk dijital varlık lisansını aldığı için geçtiğimiz hafta yaklaşık %5 arttı. Bu lisans Bitfinex’in kripto para ihraç etmesine ve ülke içinde ticaret sunmasına olanak tanıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere El-Salvadr, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul eden ilk ülke oldu. LEO şu anda, geçen haftaki 3,387 dolar seviyesinden yükselerek 3,515 dolara ulaştı.

LEO fiyatı / Kaynak: TradingView

Toncoin (TON)

Altcoin fiyatı, muhtemelen ağdaki çeşitli teknik gelişmeler nedeniyle yaklaşık %3 oranında arttı. Bunların başında, ERC-20 tokenlerinin ağına aktarılmasına olanak tanıyan kendi token köprüsünü başlatmış olması geliyor. Token köprüleri, farklı ağlar üzerine inşa edilen tokenlerin diğer ağlarda çalışmasına olanak tanır. Fiyat artışının bir diğer önemli nedeni de muhtemelen büyük bir Hint borsası olan CoinDCX’in TON’u listelediğini duyurması. Kripto para geçen hafta 2,26 dolarken, şu anda yaklaşık 2,33 dolar değerinde.

TON fiyatı / Kaynak: TradingView

TRON (TRX)

TRX piyasa değeri %3 artışla 5,9 milyar dolardan 6,07 milyar dolara yükseldi. Bunun en olası nedeni, TRON’un stablecoin hakimiyetinin %10’un üzerinde artarak genel pazarın yaklaşık %34’üne ulaşmış olması. Kurucu Justin Sun, hedefin yıl sonuna kadar toplam 60 milyar dolara ulaşmak olduğunu söyledi. Bu arada, geçtiğimiz ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Sun’a kayıtsız menkul kıymet satışı nedeniyle dava açtı. TRX şu anda 0,0668 dolar civarında el değiştiriyor. Tokenin geçen haftaki fiyat ise 0,0663 dolardı.

TRON fiyatı / Kaynak: TradingView

Mayıs 2023’te satın almaya değer 3 kripto

Cardano (ADA)

Yatırımcılar Cardano’ya (ADA) yeni yeni ilgi göstermeye başladı. Cardano balinaları ya da önemli holder’ları, Nisan ayında coin üzerine bahis oynadı. Böylece, 200 milyon doların üzerinde ADA satın aldı. ADA geçtiğimiz hafta %12 düşmüş olsa da analistler, düzeltmenin ters baş ve omuz yapısı oluşturmadan önce yükselişin yeniden test edileceğine işaret edebileceğini söylüyor. Cardano’nun grafiğine göre, mevcut 0,387 dolar satın almak için uygun bir fırsat. Çünkü, ADA’nın önümüzdeki birkaç hafta içinde değer kazanması mümkün.

ADA 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Polygon (MATIC)

En iyi bilinen katman-2 Blockchain’lerden biri Polygon’dur (MATIC). Token, Şubat 2016’daki zirvesi olan 1,542 dolardan %38, geçtiğimiz ay ise %10 düşüş yaşadı. MATIC’in düşüş eğilimi devam etse de, ilk 10 kripto para biriminden biriktirmek isteyen birçok yatırımcının mevcut grafiği uygun bir giriş noktası olarak görmesi muhtemel.

MATIC 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Fantom (FTM)

Yeni nesil Layer-1 DeFi platformu, yeni bir main-net yükseltmesini açıkladığından beri çok fazla ses getirdi. Blok ve P2P işlem hızlarını %30 oranında azaltmayı ve dosyaları işlemek ve günlükleri aramak için ağı hızla ölçeklendirmeyi vaat ediyor. FTM, bir önceki hafta %22,8 düştü. Ancak, buna rağmen yıl başından bu yana %100’ün üzerinde değer kazandı. Token, şu anda 0,4214 dolardan işlem görüyor. Grafiğe bir bakış, FTM’nin 0,633 dolar gibi yüksek bir değere ulaştığını ortaya koyuyor. Bu da fiyatın önümüzdeki aylarda harekete devam edebileceğini gösteriyor.

FTM 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir