ETH ve Bu 7 Coin Binance, Coinbase’e Boşaltılıyor!

Kripto piyasası son zamanlarında FTX ve Alameda Research gibi önemli aktörlerin varlıkları ile sarsıntı yaşadı. Bu olaylar, piyasada güvenin zedelenmesi ve yaşananlar arasında endişe yarattı. Bu bağlamda, FTX ve Alameda’nın ETH coin gibilerinin de yer aldığı 8 varlığı Coinbase, Binance ve FalconX gibi CEX’lere aktarımı dikkat çekici bir gelişmedir. Bu transfer, FTX’in likidite sorununu hafifletme ve alacaklılarına geri ödeme yapma çabalarının bir parçası olarak yorumlanmakta. İşte detaylar…

FTX, ETH coin ve o kriptoları borsalara aktardı

Olayların heyecan verici bir şekilde değişmesiyle, batmış bir kripto borsası olan FTX ve onun destek likidite sağlayıcısı Alameda, kısa süre önce şaşırtıcı miktarlarda 8 kripto varlığı CEX’ler Coinbase, Binance ve FalconX’e kaydırdı. SpotOnChain tarafından sunulan bilgilere göre, bu varlıklar 3,2 milyon dolar değerinde ETH, ALPHA, POWR, SNT, OXT, RLC, NMR ve NEXO’yu kapsıyordu. Bu varlıklar arasında 1 bin ETH Coinbase’e, 4,43 milyon ALPHA ise Binance’e gitti. Bu arada, POWR, SNT, OXT, RLC, NMR ve NEXO Coinbase ve FalconX’a taşınarak önde gelen kripto yatırımcıları ve tüccarları arasında kayda değer bir ilgi topladı.

İlginç bir şekilde, daha geniş kripto piyasasında son zamanlarda görülen yüksek volatilitenin ortasında yer alıyor. Bu sırada Sam Bankman-Fried’in FTX’i tokenleri CEX’lere taşımaya devam etmiş duruyor. Blockchain verilerine göre, iki kuruluş geçtiğimiz hafta içinde harekete geçti. 14 günde 15,1 milyon dolar değerinde 21 kripto varlığı elden çıkardı. Bu varlıklar arasında, yukarıda belirtilen sekiz varlık dışında da kriptolar vardı. Örneğin TLM, DENT, LOOKS, DODO, FRONT, LINA, REEF, HBTC, SD, GFI, ALCX ve FTM. Bunlar, Binance, Coinbase, FaclonX ve Wintermute’a devasa miktarlarda aktarıldı. Özellikle, iki kuruluş ayrıca 1.03 milyon dolar değerinde TONCOIN’i yakarak ek çıkarımlar doğurdu.

FTX ve Alameda transferlerinin anlamı ne?

Bu arada, FTX ve Alameda tarafından yapılan varlık transferleri, dikkat çekti. Bu, Sam Bankman ve borsasının kayda değer düşüşünün bir sonucu olarak ortaya çıktı. Ayrıca tarafların alacaklılarına geri ödeme yapmak için karşılaştıkları yasal kararla sonuçlandı. Bunu takiben, FTX ve Alameda’nın varlıklarını CEX’lere devretmesi kritikti. Zira bu, kripto aleminde yinelenen bir olgu olarak ortaya çıktı.

Son günlerde Sam-Bankman Fried’in yasal destanında tanık olunan önemli bir atılım rüzgârında, düşmüş girişimcinin ebeveynleri Joseph Bankman ve Barbara Fried, düşmüş kripto borsasının gayrimeşru bir şekilde transfer edildiğini iddia ettiği fonları geri alma niyetinin yörüngesindeki bir davayı reddetmek için mahkemeye başvurdu. Bu konuyla ilgili olarak FTX daha önce Sam’in ebeveynlerinden milyonlarca doları geri almaya çalışmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir