Umutların Azaldığı Yeni The Last of Us Oyunundan İyi Haberler Geldi

İlk duyurusu ile hayranları heyecanlandıran ancak sonrasında sessizliğe bürünen ve iptal edildiği dahi konuşulan multiplayer The Last of Us oyunu için geliştirici ekipten biri yaptığı paylaşımla umutları tekrar yeşertti.

Esasen çok oyunculu yeni The Last of Us oyunu başlangıçta ayrı bir oyun olarak planlanmıyordu.

The Last of Us’ın içerisinde yer alan çok oyunculu Factions modu serinin ikinci oyununa da dahil edilmek istendi ancak proje yolda apayrı bir hal alarak bağımsız bir çok oyunculu yapıma dönüştürüldü. Böylece The Last of Us Part II’de Factions adlı çok oyunculu modu göremedik.

Multiplayer The Last of Us oyununun ise iptal edilmeye çok yakın olduğu düşünülüyordu.

Naughty Dog kanadı neredeyse oyunun ilk duyurusundan bu yana sessizliğini korurken serinin hayranları oyunun akıbeti hakkında endişeli. Oyun hakkında bu zamana dek kayda değer bir açıklama gelmemiş olması ve Naughty Dog’un içerisinde devam eden işten çıkartma ve küçülmeye gitme gibi bazı süreçler multiplayer The Last of Us oyununun iptalin eşiğinde olduğunu işaret ediyordu.

Proje yönetmeni Vinit Agarwal’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşım oyunu bekleyen oyuncular için yeni bir umut kapısı araladı.

Bir Super Mario oyunu oynadığı anları Twitter hesabında paylaşan yönetmenin ana mesajı bu değil. Gönderisinde ‘evet, hala o oyun üzerinde çalışıyorum’ ifadelerini kullanan yönetmen oyunculara Factions 2 adıyla da anılan The Last of Us multiplayer oyunu için umutların tükenmediğini işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir