Ünlü Astrolog Dinçer Güner Yorumladı: Mars Bugün Kova Burcuna Geçiyor! Gökyüzündeki Tüm Gezegenler Neredeyse Bu Burçta

Mars 45 gündür oğlak burcundaydı, bugün itibariyle Kova burcuna geçiyor. Ani kararlar vermekten kaçınmanız, sabırsız davranmamaya özen göstermeniz, özgürlük ve bağımsızlık arzunuzu kontrol etmeye çalışmanız gereken bir dönemdesiniz. Olası çatışmalara karşı hazırlıklı olun.

Ünlü astrolog Dinçer Güner Mars’ın Kova burcuna geçişini şöyle yorumladı:

“3 Şubatta harekete geçmeyi, savaşmayı, savunmayı, mücadeleyi, tempoyu, gücü sembolize eden Mars Kova burcuna geçiş yapacak ve 23 Marta kadar seyahat edecek. Mars geçişleri önemlidir. Çünkü her burç değişimi bize yeni mücadele alanlarının ne olduğunu, hangi konularda zaferlere koşacağımız, hangi konularda savaşacağımızı anlatır.

Tabii yanında streste eşantiyon olarak gelir. Mars Kova burcunda iken genellikle daha özgür düşünmeye ve alışılmadık yolları denemeye daha yatkın oluruz. Bu dönemde, geleneksel olmayan yöntemlerle hedeflerinize ulaşmak için cesaret bulabiliriz.

Sosyal adalet, grup aktiviteleri veya topluma faydalı projeleri için mücadele ve harekete geçme zamanıdır. Tamda bu süreçte otorite olan ilişkilerimizde de gerginlik kat sayısı çok daha fazla artabilir, otorite ile daha çok zıt düşebiliriz.

Müdahale edilmesinden hoşlanmadığımız bu dönemde baskıcı- kontrolcü insanlarla ilişkilerde stresler ortaya çıkabilir. Bu dönem hem bireysel hayatımızda devrimler yaratmak, harekete geçmek için en uygun dönemdir. Ayrıca, bu transit sırasında teknolojiye ve yenilikçi fikirlere olan ilgimiz artabilir.

Mars’ın enerjisi, yeni teknolojileri, bilimsel araştırmaları veya internet üzerinden yapılan aktiviteleri canlandırabilir. Bu dönem, teknolojiyi kullanarak yeni şeyler yaratma veya mevcut sistemleri iyileştirme konusunda daha hevesli olabilirleriz. Bu dönem uydular, haberleşme, internet gibi konularda agresif, engelleyici, zorluk çıkarıcı durumlar oluşabilir.

Ancak, Mars’ın Kova’daki konumu bazen sabırsızlık ve ani tepkileri de beraberinde getirebilir. Kova’nın bağımsız doğası, Mars’ın agresif enerjisiyle birleştiğinde, bazen inatçılık veya isyankarca davranmamıza yol açabilir. Bu dönemde, özellikle grup içinde veya toplumsal konularda anlaşmazlıklar ve çatışmalar yaşayabiliriz.

Çevremizde baskı gören, haksızlığa uğrayan birini gördüğümüz anda hızlı bir şekilde tepkimizi ortaya koyacağızdır. İnsan haklarına karşı çok daha hassas olacağımız, haksızlıklar karşısında hızlı eyleme geçip sesimizi çıkartacağızdır. Mars Kova’dayken, bireysel özgürlüklerimiz ve bağımsızlığımız ön plana çıkar. Kişisel sınırlarımızı zorlamak ve kendimizi daha özgür bir şekilde ifade etmek için iyi bir fırsat sunabilir.

Cinsel anlamda da tabularımızı yıkabilir, yapmam dediklerimizi yapabilir, hayatımızda cinsel devrimler yaşayabiliriz. Doğru bir organizasyon ve iyi bir ekip çalışması ile de harika başarılar ortaya çıkabilir. Dünyada ise; Bu dönemde, insan hakları, sosyal adalet ve çevresel konular gibi alanlarda toplumsal hareketlerin artış göstermesi muhtemeldir. Teknoloji ve bilim alanlarında da yenilikler ve ilerlemeler gözlemlenebilir.

Mars’ın Kova’daki konumu, teknolojik gelişmeleri ve bilimsel yenilikleri teşvik edebilir. Bu, özellikle internet ve dijital teknolojilerin kullanımı, yapay zeka, uzay araştırmaları gibi alanlarda kendini gösterebilir. Fakat diğer yandan bu gelişmeler olurken bilimsel kazalar, deneysel kazalar, uzayla ilgili teknik büyük arızalarda oluşabilir öte yandan. Ancak, Mars’ın Kova’daki konumu bazen toplumsal gerilimleri ve ani çatışmaları da beraberinde getirebilir. Toplumsal düzeyde anlaşmazlıklar, protestolar ve huzursuzluklar ortaya çıkabilir. Bu, özellikle baskı altındaki grupların seslerini yükseltmeleri veya radikal değişiklikler talep etmeleri şeklinde olabilir.

Asilikleri, iş bırakmaları, statükoyu ret edenleri, isyankar çıkışları, toplu gösterileri bol bol deneyimleyebiliriz. Ne yazık ki Mars’ın Kova Burcunda temsil ettiği, havacılık, uçak, uydu, haberleşme, sosyal ağlar, internet gibi konularda da zorlayıcı, kazaların olduğu, agresyon yaratıcı durumları da tetikleyecektir. Mars; 2008 yılından beri Pluton ile oğlak burcunda kavuşuyor idi. Yıllar sonra ilk kez farklı bir burçta bir araya gelecekler, Kova burcunda.

13 Şubat ve takip eden ilk 10 günlük süreç bu ikilinin etkilerini çok güçlü bir şekilde deneyimleyeceğiz. Özellikle teknoloji, bilim ve sosyal adalet gibi Kova ile ilişkili alanlarda büyük ses getirici olaylar meydana gelebilir. Baskı altındaki grupların veya toplulukların güç kazanması ve seslerini daha yüksek çıkarması şeklinde kendini gösterebilir. Bu, protestolar, devrimler veya siyasi hareketlerle kendini gösterebilir. Meydan okuyan olaylar, haksızlığa karşı yükselen sesler, özgürlüğe karşı atılacak herhangi bir kısıtlama adımların büyük tepkiler oluşabilir. Mars ile Pluton birliktelikleri zorlu ve tehlikeli durumları ortaya çıkarabilir. Yangınlar, büyük kazalar, patlamalar, saldırılar, taciz durumları, doğal afetlerde artış, depremler meydana gelebilir. Baya büyük olaylara şahit olabiliriz…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir